Czeski LEW ’21 – 1/4 oz

3 141 

3078.24 zł

Mennica Czeska

Moneta Czeski LEW złoto 2021 – 1/4 oz ( 0.25 uncji )

Monety złote Czeski Lew Ceska Mincovna . Dostępne :

1/20 oz  | 1/10 oz 1/4 oz  1/2 oz  1 oz   2 oz   |  5 oz  |   inne – złota moneta

Karta kodowa Metals Certification + klucz Rhinoceros

www.metals-certification.com

Kup nową monetę Złoty Czeski LEW zawierającą 0.25 uncji czystego złota wybitą w próbie 999,9/1000. Twoja moneta ma 100 % zawartość złota. W 2021 roku wszystkie warianty monety czeskiej otrzymały nowy wygląd , ale główna idea wizerunkowa pozostała ta sama.

Moneta złota Czeski LEW w Mennicy Rosenberg

Na odwrocie dominuje lew czeski w nietradycyjnie realistycznej prezentacji z koroną św. Wacława na głowie. Awers przedstawia następnie orła na tarczy, będącej syntezą św. Wacława, morawskich i śląskich drapieżników. Autorem reliefu jest tradycyjnie medalista Asamat Baltaev, DiS. Ponieważ monety Mennicy Czeskiej są wydawane na podstawie licencji przez zagranicznego emitenta, wyspę Niue, ich awers nosi niezbędne atrybuty – imię i portret królowej Elżbiety II, nominał 10 DOLARÓW  oraz rok wydanie 2021.

Historia monety Czeski LEW w 2021

Najbardziej znaną opowieścią o tym, jak egzotyczny lew stał się symbolem czeskiej ziemi, jest legenda o Bruncviku – mitycznym księciu, który podróżował aż do Afryki, gdzie pomógł królowi zwierząt w walce z odlewanymi saniami. Starsi kronikarze podają bardziej wiarygodne wyjaśnienie. Według nich w 1158 r. Cesarz Fryderyk I Barbarossa nagrodził księcia Władysława II. królewska korona i nowe zwierzę heraldyczne, które zastąpiło dotychczasowego orła. Lew reprezentował cnoty, siłę i odwagę rycerza, które Władysław zademonstrował podczas podboju Mediolanu w cesarskiej służbie. A w jaki sposób heraldyczna bestia dotarła do drugiego ogona? Znów rolę odegrał heroizm. W 1204 roku król Przemysl Otakar I pomógł cesarzowi Ottonowi IV. w walce z Sasami, a czeski lew otrzymał za niego drugi ogon, co wyróżniało go na tle bestii innych narodów i nadawało mu wyjątkowy prestiż.

Najważniejsze cechy Czeskiego Lwa  :

 • 0.25 uncji złota | dostępne również mieszane roczniki
 • Produkt rafinerii z Czech * Ceska Mincovna
 • Kraj pochodzenia: CZECHY ; Próba: ( 999,99/1000 )
 • Masa: 7,78 g | Zawartość złota: 999 | nominał 10 $
 • Grubość: 1.84 mm | Średnica: 22.2 mm
 • Może być stosowany jako prawny środek płatniczy
 • Awers przedstawia Lwa Czeskiego
 • Rewers przedstawia imię i portret królowej Elżbiety II

 

Już dzisiaj możesz dodać do swojej kolekcji lub portfela inwestycyjnego złotą monetę Krugerrand z każdego rocznika. Zamów bezpiecznie w mennica-rosenberg.pl i korzystaj z konkurencyjnej ceny jaką zapewniamy dla swoich klientów.

Korzyści płynące z dokonywania zakupów na
mennica-rosenberg.pl :

Mennica ROSENBERG oferuje szeroki wybór produktów kruszcowych klasy premium i może wysyłać je na cały świat. Jako lider na rynku Tytus Rosenberg posiada silne relacje z mennicami i rafineriami na całym świecie. Daje nam to możliwość oferowania ręcznie wybieranych produktów i przekazywania oszczędności naszym klientom.

ZŁOTE MONETY w Mennicy Rosenberg

SREBRNE Monety w Mennicy Rosenberg


Infolinia Tel : +48 510612048         e-mail : biuro@mennica-rosenberg.pl

WhatsApp : Mennica ROSENBERG 

SKYPE :         Mennica ROSENBERG    

8 w magazynie

Koszty dostaw - WYSYŁKA UPS. Możliwy również ODBIÓR OSOBISTY po uprzednim ustaleniu terminu odbioru. Zamów produkty z wysyłką przez UPS lub złóż zamówienie przez internet i odbierz je osobiście. Możesz także złożyć zamówienie w naszym sklepie stacjonarnym. Zapraszamy do kontaktu w 12 miastach w Polsce. Zakupy powyżej 100.000 PLN możliwość dowozu w ustalone miejsce odbioru. Warszawa | Szczecin | Katowice | Wrocław | Kraków | Poznań . Wszystkie dane kontaktowe MINT Rosenberg w menu KONTAKT . Mennica Rosenberg sp. z o.o.
Zapraszamy do REGULAMIN Sklepu . W przyapdku metali inwestycyjnych Zgodnie z art. 38 punkt 2 ustawy z 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 683), Klientowi będącemu Konsumentem nie przysługuje prawo odstąpienia od Umowy Kupna ze względu na fakt, że ustalona za Towar cena zależy od wahań na rynku finansowym, nad którymi Sprzedający nie sprawuje kontroli i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy. Informujemy równiez o zasadach POLITYKI Prywatności w Mennicy złota srebra oraz palladu i platyny inwestycyjnej.

Opis

Moneta – Złoty Czeski LEW 2021 – 1/4 oz ( 0.25 uncji )

Kup nową monetę Złoty Czeski LEW zawierającą 0.25 uncji czystego złota wybitą w próbie 999,9/1000. Twoja moneta ma 100 % zawartość złota. W 2021 roku wszystkie warianty monety czeskiej otrzymały nowy wygląd , ale główna idea pozostała.

Moneta złota Czeski LEW w Mennicy Rosenberg

Na odwrocie dominuje lew czeski w nietradycyjnie realistycznej prezentacji z koroną św. Wacława na głowie. Awers przedstawia następnie orła na tarczy, będącej syntezą św. Wacława, morawskich i śląskich drapieżników. Autorem reliefu jest tradycyjnie medalista Asamat Baltaev, DiS. Ponieważ monety Mennicy Czeskiej są wydawane na podstawie licencji przez zagranicznego emitenta, wyspę Niue, ich awers nosi niezbędne atrybuty – imię i portret królowej Elżbiety II, nominał 10 DOLARÓW oraz rok wydania 2021.

Historia monety Czeski LEW w 2021

Najbardziej znaną opowieścią o tym, jak egzotyczny lew stał się symbolem czeskiej ziemi, jest legenda o Bruncviku – mitycznym księciu, który podróżował aż do Afryki, gdzie pomógł królowi zwierząt w walce z odlewanymi saniami. Starsi kronikarze podają bardziej wiarygodne wyjaśnienie. Według nich w 1158 r. Cesarz Fryderyk I Barbarossa nagrodził księcia Władysława II. królewska korona i nowe zwierzę heraldyczne, które zastąpiło dotychczasowego orła. Lew reprezentował cnoty, siłę i odwagę rycerza, które Władysław zademonstrował podczas podboju Mediolanu w cesarskiej służbie. Dlatego jedyne co jest pewne to to, że pierwszy naprawdę udokumentowany lew czeski był symbolem dynastii Przemyślidów i widnieje na pieczęci konnej Władysława Jindřicha z 1203 roku. herb.

REGULAMIN Zakupu Mennica ROSENBERG

  1. Ze względu na sprzedaż towarów, których wartość zależy od notowań giełdowych, zamówienie opłać w przeciągu 24 godzin od momentu złożenia zamówienia. W przeciwnym razie, zamówienie może zostać poddane rekalkulacji. Po wysłaniu wpłaty prosimy o potiwerdzenie tego faktu na email : biuro@mennica-rosenberg.pl 
  2. W przypadku wyboru produktów zarówno z terminem dostawy 24h jak i 2/5 dni roboczych, prosimy o złożenie dwóch oddzielnych zamówień. Zamówione produkty z oznaczeniem 24h są wysłane oddzielnie w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienie. ( do indywidualnego ustalenia szeczegóły wysyłki )
  3. Niektóre monety sprzedawane w sklepie mogą się nieznacznie różnić rocznikiem lub wzorem od prezentowanych na zdjęciach ze względu na obecne stany magazynowe. Niezmienna jednak pozostaje gramatura oraz zawartość kruszczu w produkcie. Wszystkie produkty są nowe. Dostarczone produkty mogą się nieznacznie różnić od przedstawionego na zdjęciu w serwisie Mennica-Rosenberg.pl . * dot. rocznika produktu bądź wersji produkcyjnej dostarczonej od Producenta.

Zapytaj o produkt specjaliste 

 

Zlote monety – Czeski LEW 2021 – wagi produktu :

1/20 oz  |  1/10 oz  |  1/4 oz  |   1/2 oz   1 oz  2 oz   |  5 oz  | inne – złote monety

CERTYFIKAT Rhinoceros

Karta kodowa Metals Certification + klucz Rhinoceros

www.metals-certification.com

Sending
User Review
5 (1 vote)

Informacje dodatkowe

Próba

999.9

Waga

Państwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne produkty