Srebrne Sztabki

srebrne sztabki
srebrne sztabki

Srebrne Sztabki w Mennica Srebra – mennica-rosenberg.pl

Srebro posiada symbol Ag  ( łacina argentum).  Metal ten to pierwiastek chemiczny z grupy metali przejściowych.  Metal o zabarwieniu srebrzystobiałym. Posiada największą przewodność elektryczną i termiczną. Srebro występuje w stanie wolnym w natruralnych warunkach. Wystęuje w minerałach czyli [ argentyt czy chlorargyryt ]. w 88 % srebro jest domieszką rud miedzi i złota czy ołowiu lub cynku. W medycynie niekonwencjonalnej stosuje się srebro koloidalne w celu leczenia różnych dolegliwości. Spożycie dużej ilości srebra może spowodować chorobę zwaną argyrią, charakteryzującą się nieodwracalną zmianą koloru skóry na niebieskoszary.

Liderem dystrybucji srebra lokacyjnego jest Mennica Sreba. Metal inwestycyjne dostępny jest na stronach Mennicy Polskiej.  Dsotępne są bulion to monety inwestycyjne lub srebrne sztabki. Promocją są zawsze objęte na sklepie pakiety i zestawy monet i sztabek.  Metal  [ kruszec ] dostępny jest w sprzedaży online. Sprzedaż non stop w oddziałach stacjonarnych Mennicy Srebra : Kraków lub Szczecin oraz Wrocław, Warszawa i Poznań . { Czy Oraz  Ponieważ. Dlatego. Już. Od razu. Kup.Iż. Teraz.  

Nazwa metalu w języku polskim i iliryjskim reprezentuje dawne zapożyczenia wywodzące się z obszaru Półwyspu Iberyjskiego ( iber. silar, bask. zillar, zilhar, zidar ‘srebro’) i związana jest zapewne z wędrówką ludów  do Hiszpanii .


Jakie wagi srebra są dostępne  ?

Srebro jest stosowane jako metal czyli metal szlachetny. Srebro próby 925 w stopie z miedzią jest używane do produkcji biżuterii oraz naczyń czy sztućców. Z metalu produkuje się też medale. Instrumenty takie jak flety wytwarza się z tego stopu. Srebro wytwarza charakterystyczną barwę dźwięku.  Złoto i platyna używane się również do produkcji fletów.

Srebro ODLEWANE oraz formowane.  Sztabki srebra o wagach – 

oraz  sztabki o wadze 30 kilo gramów.  { Czy Oraz  Ponieważ. Dlatego. Już. Od razu. Kup.Iż. Teraz.  Metal znajduje zastosowanie przy produkcji ogniw fotowoltaicznych . Posiada niskie wartości prądu i minimalne straty wynikające z przekształcania energii światła na energię elektryczną. Na 1 W mocy uzyskanej z panelu słonecznego, konieczne jest użycie około 0,1 gram srebra.


Jakie wagi sztabek można kupić wsklepie mennicy  ?

Sztabka posiada awers i rewers (strona zawierająca informacje o emitencie i strona odwrotna), jej otok i rant. W opisie sztabek oprócz projektów czyli portretów czy godeł lub herbów i  ideogramów,  wyróżnia się legendę. Dokładnie odcinek czasem dzieli się na dwa pola lewe i prawe. Ze względu na tłoczenie może być źle dośrodkowana albo z odwróconym kierunkiem stempla.

Nietypowymi kształtami są najczęściej prostokątne klipy, a dodatkami są cyrkonia lub bursztyn raz zastosowany tampondruk. Sztabki mogą być również poddawane procesom platerowania metalem szlachetnym lub oksydowaniu . { Czy Oraz  Ponieważ. Dlatego. Już. Od razu. Kup.Iż. Teraz.


Zobacz też | w serwisie mennica-rosenberg.pl

 1. Srebrna sztabka. Pochodzenie pierwszych monet.
 2. Srebro Inwestycyjne w Polsce.
 3. Aktualny Kurs srebra – { londyńska giełda metali i notowania on-line }
 4. Aktualna Cena srebra – { londyńska giełda metali i notowania on-line }
 5. Historia srebrnej sztabki i odlewu w n.e.

Przypisy | polecane i żródło informacji

 1. Historia monet  na Świecie – NBP – Portal Edukacji Ekonomicznej, [dostęp 2017-11-25]
 2. Złota moneta, 100 kg,  [dostęp 2019-09-15].
 3. Omonetach – Aktualności – Australia, Największa moneta świata – 1 tona złota, omonetach.pl [dostęp 2019-09-15].
 4. 2010 Cook Islands 2 dollars, Kumete table, triangular coin. Circulated .ver. angielska [dostęp 2014-05-27].
 5. Four Leaf Clover $1 Gold Coin – Palau (ang.). InverCoin. [dostęp 2014-05-27].
 6. LOURDES With Water From The Source Silver Coin 1$ Palau 2008  – Power Coin. [dostęp 2014-05-27].

Sending
User Review
4.69 (173 votes)

Dostępne Srebrne sztabki KUP on-line w Mennicy Złota.


Wyświetlanie 1–12 z 111 wyników

Ilość produktów:

Wyświetlanie 1–12 z 111 wyników