Wiedeński Filharmonik – 1 oz

9 728 

9533.14 zł

Złota moneta – Filharmonik Wiedeński 2020 – 1 oz ( uncja )

Filharmonia Wiedeńska, założona w 1842 roku, jest jedną z najsłynniejszych orkiestr na świecie. Filharmonia ma swoją siedzibę w Musikverein w Wiedniu, w Austrii a swoją karierę rozpoczynało w niej wielu najsłynniejszych światowych kompozytorów i interpretatorów. To właśnie z tego powodu stała się skarbem narodowym, który obecnie znajduje się na wydawanej corocznie przez austriacką mennicę monecie, która jest wydawana zarówno w srebrze, platynie, jak i złocie w różnych rozmiarach.

Klasyczny i urzekający projekt monety kruszcowej

W 1998 roku zmiana w prawie austriackim pozwoliła na emisję złotych monet dla celów inwestycyjnych. W tym właśnie czasie pojawił się pomysł wypuszczenia na rynek monety, która symbolizuje Austrię. Pomimo różnych pomysłów na monety, w końcu udało się zaprojektować monetę, która będzie reprezentować muzykę, z której słynie Filharmonia Wiedeńska. Zaprojektowana przez Thomasa Pesendorfera, głównego grawera mennicy austriackiej, moneta przedstawia ważne aspekty orkiestry po obu stronach. Na rewersie monety znajduje się osiem instrumentów; cztery skrzypce po obu stronach wiolonczeli na pierwszym planie oraz wiedeński róg, fagot i harfa z tyłu. Na awersie monety znajdują się wielkie organy ze słynnej wiedeńskiej sali koncertowej.

Moneta bulionowa z nominałem w euro

Złota Moneta Filharmonicy Wiedeńscy 2020 została wybita z uncji trojańskiej czystego 24-karatowego złota i ma wartość nominalną 100 euro. Od czasu pierwszej emisji stała się bardzo popularną monetą bulionową wśród inwestorów i kolekcjonerów na całym świecie.

Najważniejsze cechy:

  • 31,1 g złota o czystości 99,99%
  • Posiada wartość nominalną 100 euro
  • Awers monety przedstawia Wielkie Organy Sali Koncertowej Musikverein w Wiedniu
  • Na rewersie znajdują się instrumenty orkiestrowe używane przez Orkiestrę Filharmonii Wiedeńskiej
  • Moneta jest wspierana przez Mennicę Austriacką

Korzyści płynące z dokonywania zakupów na
mennica-rosenberg.pl :

Mennica ROSENBERG oferuje szeroki wybór produktów kruszcowych klasy premium i może wysyłać je na cały świat. Jako lider na rynku Tytus Rosenberg posiada silne relacje z mennicami i rafineriami na całym świecie. Daje nam to możliwość oferowania ręcznie wybieranych produktów i przekazywania oszczędności naszym klientom.

ZŁOTE MONETY w Mennicy Rosenberg

SREBRNE Monety w Mennicy Rosenberg


Infolinia Tel : +48 510612048         e-mail : biuro@mennica-rosenberg.pl

WhatsApp : Mennica ROSENBERG 

SKYPE :         Mennica ROSENBERG    

19 w magazynie

Koszty dostaw - WYSYŁKA UPS. Możliwy również ODBIÓR OSOBISTY po uprzednim ustaleniu terminu odbioru. Zamów produkty z wysyłką przez UPS lub złóż zamówienie przez internet i odbierz je osobiście. Możesz także złożyć zamówienie w naszym sklepie stacjonarnym. Zapraszamy do kontaktu w 12 miastach w Polsce. Zakupy powyżej 100.000 PLN możliwość dowozu w ustalone miejsce odbioru. Warszawa | Szczecin | Katowice | Wrocław | Kraków | Poznań . Wszystkie dane kontaktowe MINT Rosenberg w menu KONTAKT . Mennica Rosenberg sp. z o.o.
Zapraszamy do REGULAMIN Sklepu . W przyapdku metali inwestycyjnych Zgodnie z art. 38 punkt 2 ustawy z 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 683), Klientowi będącemu Konsumentem nie przysługuje prawo odstąpienia od Umowy Kupna ze względu na fakt, że ustalona za Towar cena zależy od wahań na rynku finansowym, nad którymi Sprzedający nie sprawuje kontroli i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy. Informujemy równiez o zasadach POLITYKI Prywatności w Mennicy złota srebra oraz palladu i platyny inwestycyjnej.

Opis

Złota moneta – Wiedeński Filharmonik 2020 – 1 oz ( uncja )

Złote monety Wiener Philharmoniker zawdzięczają swą nazwę Filharmonii Wiedeńskiej, która należy do ścisłej światowej czołówki najlepszych filharmonii na świecie. Złoty Wiedeński Filharmonik należy do elitarnego grona złotych monet lokacyjnych. Moneta bita z czystego złota. Jako pierwsza moneta bulionowa została wyemitowana w walucie Euro.

REGULAMIN Zakupu Mennica ROSENBERG

  1. Ze względu na sprzedaż towarów, których wartość zależy od notowań giełdowych, zamówienie powinno zostać opłacone w przeciągu 24 godzin od momentu złożenia zamówienia. W przeciwnym razie, zamówienie może zostać poddane rekalkulacji. Po wysłaniu wpłaty prosimy o potiwerdzenie tego faktu na email : biuro@mennica-rosenberg.pl 
  2. W przypadku wyboru produktów zarówno z terminem dostawy 24h jak i 2/5 dni roboczych, prosimy o złożenie dwóch oddzielnych zamówień. Dzięki temu zamówione produkty z oznaczeniem 24h zostaną wysłane oddzielnie w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienie. * do indywidualnego ustalenia szeczegóły wysyłki.
  3. Niektóre monety sprzedawane w sklepie mogą się nieznacznie różnić rocznikiem lub wzorem od prezentowanych na zdjęciach ze względu na obecne stany magazynowe. Niezmienna jednak pozostaje gramatura oraz zawartość kruszczu w produkcie. Wszystkie produkty są nowe. Dostarczone produkty mogą się nieznacznie różnić od przedstawionego na zdjęciu w serwisie Mennica-Rosenberg.pl . * dot. rocznika produktu bądź wersji produkcyjnej dostarczonej od Producenta.

Zapytaj o produkt specjaliste 

 

Sending
User Review
4.44 (16 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne produkty