KURS CYNY

Cyna ( Sn, łac. stannum – Cyny używa się do pokrywania innych metali cienką warstwą antykorozyjną. Stop cyny i ołowiu ma niską temperaturę topnienia i stosowany był w przemyśle i elektrotechnice jako lut do łączenia innych metali | cena cyny aktualna …

Notowania cyny | on-line 24h

aktualna cena spot metalu: 2023-03-17 16:02:05

Aktualna cena

136 342,23 PLN/t
↓↓

Maks. Dzienne

135 908,65 PLN/t

Min. Dzienne

136 696,72 PLN/t

Zmiana [%]

↓↓
0,00 PLN (0,08%)
Kurs cynyAktualna cena cynyZmiana spot
Cena cyny za Gram 0,12 PLN/g0,00 PLN (0,08%) ↑↑
Cena cyny za Uncje 3,87 PLN/oz0,00 PLN (0,08%) ↑↑
Cena cyny za Kilogram 124,27 PLN/kg0,09 PLN (0,08%) ↑↑
Cena cyny za Tone 136 342,23 PLN/t103,84 PLN (0,08%) ↑↑
Aktualny kurs Cyny w czasie rzeczywistym | Notowania CYNY | Wykresy Cyny | Aktualizacja najnowszych cen spotowych cyna - Grupa Mennica Rosenberg | Wykres cen cyny | - SPRAWDŹ i przeanalizuj dane dla Twoich potrzeb inwestycyjnych. Odkryj kurs LPPM CYNA, który jest ustalany on-line 3620 razy dziennie. Sprawdź historyczną cenę tego rzadkiego i szlachetnego kruszca. Dowiedz się więcej o różnych czynnikach, które mogą mieć wpływ na cenę cyny za gram i uzyskaj dostęp do wiedzy niezbędnej do podejmowania świadomych decyzji zakupu metali. CENA CYNY dostępna on-line... Aktualizacja kursów metalu 3278 razy w ciągu dobry. Mennica udostępnia kursy metali non stop.

Kurs Aluminium

0,31 PLN/oz
0,00 PLN/oz

Kurs Irydu

20 276,56 PLN/oz
15,44 PLN/oz

Kurs Żelaza

0,02 PLN/oz
0,00 PLN/oz

Kurs Kobaltu

4,66 PLN/oz
0,00 PLN/oz

Kurs Ołowiu

0,28 PLN/oz
0,00 PLN/oz

Kurs Niklu

3,11 PLN/oz
0,00 PLN/oz

Kurs Rutenu

2 045,33 PLN/oz
1,56 PLN/oz

Kurs Cyny

3,87 PLN/oz
0,00 PLN/oz

Kurs Cynku

0,39 PLN/oz
0,00 PLN/oz


ostatnia aktualizacja kursu cyny: 2023-03-17 16:02:05


Źródło : London Bullion Market Asscociation oraz Bank Światowy

Gdzie kupie cyne ? | kurs cyny

Aktualnie stopy i metal cyny kupić można w Mennicy Rosenberg. Mennica jako jedyna w Polsce proponuje na Polskim rynku produkty z cyny. Zakup cyny może być w gramach, kilogramach bądź na tony. Aby skorzystać z tej atrakcyjnej oferty na stronach www.mennica-rosenberg.pl, która oferuje instrumenty oparte na cenie konkretnego metalu (np. ETF lub certyfikaty strukturyzowane) lub zakup kruszec w formie fizycznej. Sprawdź różnice pomiędzy inwestycjami w poszczególne kruszce a mennica przedstawia wyniki hipotetycznej inwestycji w CYNĘ od stycznia 2011 roku. Również w ruten oraz złoto inwestycyjne.  Czy Oraz  Ponieważ. Dlatego. Już. Od razu. Kup.Iż. Teraz. kurs cyny

Cyna jest zatem podstawowym surowcem do tworzenia lutów, często łączona jest z miedzią lub srebrem. Cyna znajduje zastosowanie także w naprawie nadwozi samochodów. Jest więc pierwiastkiem, na który mamy na rynku duże zapotrzebowanie, stąd wiele działających na terenie kraju skupów tego metalu.

  • Cyna to metal o średniej aktywności chemicznej. Po podgrzaniu reaguje z teflonem, siarką, wodorem i fluorowcami. Rozpuszcza się wyłącznie w silnych kwasach i zasadach. Temperatura topnienia cyny to 232°C, a temperatura wrzenia to aż 2270°C. Typowa wartościowość cyny to 4, a stopnie utlenienia to +4 i +2.
  • Cyna to przewodnik i paramagnetyk. Najczęściej stosowane stopy tego metalu to stopy z ołowiem, miedzią i antymonem. Stopy cyny charakteryzują się dobrą lejnością. Dzielimy je na stopy do obróbki plastycznej, odlewnicze i spawalnicze. Ze względu na swoje właściwości, cyna i stopy cyny mają niezwykle szerokie zastosowanie w przemyśle i technologii.
kurs cyny
kurs cyny
cena cyny
cena cyny
sztabka cyny
sztabka cyny
notowania cyny
notowania cyny

DO CZEGO SŁUŻY CYNA ? | kurs cyny 

Właściwości cyny powodują, że cyna często wykorzystywana w przemyśle. Niska temperatura topnienia, dobre właściwości mechaniczne oraz łatwość odlewania sprawiają, że stosuje się ją jako powłoki antykorozyjne oraz do lutowania. Sporo cyny używa się w elektronice. Cyną pokrywa się też puszki czy inne stalowe naczynia w przemyśle spożywczym. W przeszłości z cyny wykonywano różnego rodzaju naczynia. Istniała nawet osobna gałąź rzemiosła, która się tym zajmowała, czyli konwisarstwo. Obecnie cena cyny nie należy do niskich. Metal jest notowany na światowych giełdach surowcowych. { Czy Oraz  Ponieważ. Dlatego. Już. Od razu. Kup.Iż.

SKĄD SIĘ BIERZE Kurs Cyny ?

Naturalnie cyna występuje w związkach chemicznych. Najpopularniejsze minerały cyny to kasyteryt i stannin. Złoża tych minerałów znajdują się m.in. w Indonezji, Rosji, Chinach, Tajlandii, Malezji, Boliwii. Światowe wydobycie cyny wynosi rocznie około 250 tys. ton, a cena cyny waha się w okolicach 19 tys. dolarów za tonę.Innym źródłem cyny może być złom cyny. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak cenny to metal i nie zwraca nań uwagi. A przecież można cynowy złom znaleźć i nieźle na nim zarobić.

Skup Cyny jest bardzo opłacalny

Mennica informuje iż złom cyny także jest cennym surowcem wtórnym. Warto zwrócić uwagę na złom tego metalu, ponieważ jest to dobre źródło dochodu. Skup cyny może się naprawdę bardzo dobrze opłacać. Obecnie za kilogram złomu cyny skupy płacą od 54 do nawet 99 zł za kilogram. Cena cyny zależy od tego, czy jest to czysta cyna, czy też jej stopy. Gdzie najlepiej szukać cynowych elementów ? Wszelkie zakłady związane z elektroniką wykorzystują lut do łączenia elementów. Wykorzystywana jest niska temperatura topnienia cyny. Lut to stop cyny z innymi metalami. Do niedawna do cyny dodawano ołów. Aktualnie wykorzystuje się srebro, bizmut i miedź. Lutowanie jako metoda łączenia metali jest też wykorzystywana w innych gałęziach przemysłu. Wszędzie zostają niewykorzystane resztki lutów, które stanowią świetny złom cyny. Złom cynowy można też znaleźć w drukarniach. ! Cynę dodaje się do stopów, z których wykonuje się czcionki.

Formularz kontaktowy – aktualna cena cyny

Zapytaj on-line pracownika Mennicy o aktualny kurs cyny i cenę cyny | Dostępne na portalu  Mennica Rosenberg sp. z o.o.
Sending
User Review
4.68 (37 votes)