Krugerrand ’21 1.2

4 811 

4714.72 zł

Moneta Krugerrand złoto 2021 – 1/2 oz ( 1/2 uncji )

Monety złote Krugerrand RAND RAFINERY . Dostępne :

1/20 oz  1/10 oz   1/4 oz  1/2 oz  1 oz   2 oz   |  5 oz  |   inne – złota moneta

Karta kodowa Metals Certification + klucz Rhinoceros

www.metals-certification.com

Moneta Krugerrand złoto została po raz pierwszy wydana w 1967 roku przez rafinerię Rand wraz z Mennicą Południowoafrykańską. Od tego czasu stała się ona międzynarodowym bestsellerem wśród kolekcjonerów i inwestorów. Monety wykonane są z 22-karatowego złota, co opowiada próbie 916. Moneta zwiera domieszkę miedzi, dzięki której jest bardziej twarda, odporna na zarysowanie czy ścieranie. Początkowo powstawał złoty Krugerrand złoto 1/4 oz, od roku 1980 wyemitowano monety o mniejszej zawartości złota: 1/2, 1/4 oraz 1/10 uncji. Warto również zaznaczyć, że krugerrand 1 oz zawiera jedną uncję 24- karatowego złota, jego waga całkowita wynosi 1,09 uncji, czyli 33,93g. Krugerrandy chociaż nie posiadają nominału, co wiąże się z ich historią, są jednak prawnym środkiem płatniczym w Republice Południowej Afryki. Wartość nominalną określa się uwzględniając ilość zawartego w nich złota.

Krugerrand złoty z 2021 

Południowoafrykański Krugerrand jest jedną z najbardziej prestiżowych monet na rynku kruszców. Monety te, wykonane z 22-karatowego złota, były pierwszymi udostępnionymi na prywatnym rynku inwestycyjnym i do dziś są tak samo cenione, jak w 1967 roku, kiedy debiutowały. Krugerrand jest również jedną z najbardziej dostępnych monet inwestycyjnych dostępnych na rynku, charakteryzuje się niską premią zakupu i wysoką zbywalnością. Inwestorzy pragnący zwiększyć różnorodność swojego portfela inwestycyjnego lub dodać złoto do swojej kolekcji po raz pierwszy, mogą być pewni, że południowoafrykański Krugerrand jest dobrym wyborem.

Dlaczego warto kupić Krugerrand złoto ?

Krugerrand złoto jest najbardziej znaną i najczęściej bitą monetą bulionową na świecie. Cechuje ją duża odporność na czynniki mechaniczne, wyróżnia płynność, umożliwiająca natychmiastowe odsprzedanie monety niezależnie od sytuacji finansowej rynku oraz uważana jest za jedną z najpiękniejszych monet inwestycyjnych na świecie. Nazwa monety pochodzi od nazwiska „Kruger” i słowa „rand”, będącego nazwą waluty RPA.  Złota moneta Krugerrand złoto jest opłacalną inwestycją bez względu na rok, w którym został wybity. Krugerrand na dzisiejszym rynku jest łatwy w kupnie i sprzedaży. Złoto zawsze było dobrą inwestycją i bardzo dobrze sprawdza się w okresach niestabilności gospodarczej i chroni przed inflacją.

Najważniejsze cechy Krugerranda :

 • 1/2 pełnej uncji złota | dostępne również mieszane roczniki
 • Produkt prestiżowej rafinerii Rand i Mennicy Południowej Afryki
 • Kraj pochodzenia: RPA ; Próba: 22 K (916,66/1000)
 • Masa: 15,6 g | Zawartość złota: 922
 • Grubość: 2.84 mm | Średnica: 32.8 mm
 • Może być stosowany jako prawny środek płatniczy
 • Awers przedstawia portret Paula Krugera zaprojektowany przez Otto Schultza.
 • Rewers przedstawia rodzimą antylopę Springbok’a autorstwa Coert’a Steynberg’a

 

Już dzisiaj możesz dodać do swojej kolekcji lub portfela inwestycyjnego złotą monetę Krugerrand z każdego rocznika. Zamów bezpiecznie w mennica-rosenberg.pl i korzystaj z konkurencyjnej ceny jaką zapewniamy dla swoich klientów.

Korzyści płynące z dokonywania zakupów na
mennica-rosenberg.pl :

Mennica ROSENBERG oferuje szeroki wybór produktów kruszcowych klasy premium i może wysyłać je na cały świat. Jako lider na rynku Tytus Rosenberg posiada silne relacje z mennicami i rafineriami na całym świecie. Daje nam to możliwość oferowania ręcznie wybieranych produktów i przekazywania oszczędności naszym klientom.

ZŁOTE MONETY w Mennicy Rosenberg

SREBRNE Monety w Mennicy Rosenberg


Infolinia Tel : +48 510612048         e-mail : biuro@mennica-rosenberg.pl

WhatsApp : Mennica ROSENBERG 

SKYPE :         Mennica ROSENBERG    

30 w magazynie

Koszty dostaw - WYSYŁKA UPS. Możliwy również ODBIÓR OSOBISTY po uprzednim ustaleniu terminu odbioru. Zamów produkty z wysyłką przez UPS lub złóż zamówienie przez internet i odbierz je osobiście. Możesz także złożyć zamówienie w naszym sklepie stacjonarnym. Zapraszamy do kontaktu w 12 miastach w Polsce. Zakupy powyżej 100.000 PLN możliwość dowozu w ustalone miejsce odbioru. Warszawa | Szczecin | Katowice | Wrocław | Kraków | Poznań . Wszystkie dane kontaktowe MINT Rosenberg w menu KONTAKT . Mennica Rosenberg sp. z o.o.
Zapraszamy do REGULAMIN Sklepu . W przyapdku metali inwestycyjnych Zgodnie z art. 38 punkt 2 ustawy z 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 683), Klientowi będącemu Konsumentem nie przysługuje prawo odstąpienia od Umowy Kupna ze względu na fakt, że ustalona za Towar cena zależy od wahań na rynku finansowym, nad którymi Sprzedający nie sprawuje kontroli i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy. Informujemy równiez o zasadach POLITYKI Prywatności w Mennicy złota srebra oraz palladu i platyny inwestycyjnej.

Opis

Moneta – Krugerrand złoto 2021 – 1/2 oz ( uncji )

Kup nową monetę Krugerrand Złoto zawierającą 1/2 uncji czystego złota wybitą w próbie 916,7/1000. Twoja moneta ma 22-karatową. Dzięki domieszce miedzie na poziomie 8,33%, Krugerrand przybiera czerwony odcień.  Popularna złota moneta używana jako środek płatniczy.

Moneta Krugerrand złoto w Mennicy Rosenberg

Na awersie widnieje profil Paula Krugera, prezydenta Republiki Tranwalu w latach 1882-1902. Otok zawiera słowa „Afryka Południowa” w językach afrykanerskim i angielskim ( SUID-AFRIKA i SOUTH AFRICA ).  Rewers przedstawia rysunek gazeli, uznawanej w RPA za symbol narodowy, nad którą widnieje napis KRUGERRAND. Po obu stronach znajdują się liczby reprezentujące rok wybicia. Pod spodem widnieje napis wskazujący zawartość złota w monecie: FYNGOUD 1OZ FINE GOLD.

Historia monety Krugerrand z RPA w 2021

W RPA pierwsze złote monety jeden Rand oraz dwa Rand wybite zostały w latach 1962 – 1984 oraz w 1967 r. Bank Rezerw Federalnych RPA zautoryzował Krugerrand złoto  do legalnego obrotu. W pierwszych pięciu latach wybito 47.500 monet, a produkcja rosła w miarę upływu lat . Najwięcej monet wyprodukowano  w 1979 roku kiedy liczba złotych Krugerandów doszła w ciagu roku do 6 mln monet. W związku z nałożeniem embarga na import monet do USA i Europy w 1986 r. produkcja spadła. Pomimo uchylenia embarga w 1998 roku  produkcja Krugerrandów wzrosła, nigdy jednak nie osiągając rekordowej wartości z 1979 roku.

REGULAMIN Zakupu Mennica ROSENBERG

  1. Ze względu na sprzedaż towarów, których wartość zależy od notowań giełdowych, zamówienie opłać w przeciągu 24 godzin od momentu złożenia zamówienia. W przeciwnym razie, zamówienie może zostać poddane rekalkulacji. Po wysłaniu wpłaty prosimy o potiwerdzenie tego faktu na email : biuro@mennica-rosenberg.pl 
  2. W przypadku wyboru produktów zarówno z terminem dostawy 24h jak i 2/5 dni roboczych, prosimy o złożenie dwóch oddzielnych zamówień. Zamówione produkty z oznaczeniem 24h są wysłane oddzielnie w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienie. ( do indywidualnego ustalenia szeczegóły wysyłki )
  3. Niektóre monety sprzedawane w sklepie mogą się nieznacznie różnić rocznikiem lub wzorem od prezentowanych na zdjęciach ze względu na obecne stany magazynowe. Niezmienna jednak pozostaje gramatura oraz zawartość kruszczu w produkcie. Wszystkie produkty są nowe. Dostarczone produkty mogą się nieznacznie różnić od przedstawionego na zdjęciu w serwisie Mennica-Rosenberg.pl . * dot. rocznika produktu bądź wersji produkcyjnej dostarczonej od Producenta.

Zapytaj o produkt specjaliste 

 

Zlote monety – KRUGERRAND 2021 – wagi produktu :

1/20 oz 1/10 oz  |  1/4 oz  1/2 oz  |  1 oz  2 oz   |  5 oz  | inne – złote monety

CERTYFIKAT Rhinoceros

Karta kodowa Metals Certification + klucz Rhinoceros

www.metals-certification.com

Sending
User Review
5 (2 votes)

Informacje dodatkowe

Próba

916,7

Państwo

Waga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne produkty