KURS PALLADU

Pallad ( Pd, łac. palladium ) – pierwiastek chemiczny z grupy niklowców. W postaci czystej jest to lśniący, srebrzystoszary metal. Swoim wyglądem do złudzenia przypomina platynę . W roku 1939 pallad został uznany za metal szlachetny | cena palladu aktualna …

Notowania palladu on-line 24h

aktualna cena spot metalu: 2021-09-27 21:36:05

Aktualna cena

7 427,75 PLN
↓↓

Maks. Dzienne

7 546,86 PLN

Min. Dzienne

7 349,92 PLN

Zmiana [%]

↓↓
5,12 PLN (0,07%)
Kurs palladuAktualna cena palladuZmiana spot
Cena palladu za Gram 238,81 PLN/g0,16 PLN (0,07%) ↑↑
Cena palladu za Uncje 7 427,75 PLN/oz5,12 PLN (0,07%) ↑↑
Cena palladu za Kilogram 238 807,57 PLN/kg164,48 PLN (0,07%) ↑↑
Aktualny kurs Palladu w czasie rzeczywistym | Notowanie PALLADU | Wykres Palladu | Aktualizacja najnowszych cen spotowych palladu – Grupa Mennica Rosenberg. Wykres cenę palladu. SPRAWDŹ i przeanalizuj dane dla Twoich potrzeb inwestycyjnych. Odkryj kurs LPPM PALLAD, który jest ustalany on-line 1678 razy dziennie. Zobacz historyczne ceny tego rzadkiego i szlachetnego kruszca. Dowiedz się więcej o różnych czynnikach, które mogą mieć wpływ na cenę platyny za gram i uzyskaj dostęp do wiedzy niezbędnej do podejmowania świadomych decyzji inwestycyjnych.

Kurs Srebra

88,99 PLN
-0,84 PLN

Kurs Złota

6 936,28 PLN
-15,05 PLN

Kurs Miedzi

1,05 PLN
0,00 PLN

Kurs Palladu

7 427,75 PLN
5,12 PLN

Kurs Platyny

3 839,50 PLN
5,99 PLN

Kurs Rodu

57 014,36 PLN
-1 189,58 PLN


ostatnia aktualizacja kursu palladu: 2021-09-27 21:36:05


Źródło : London Bullion Market Asscociation oraz Bank Światowy

Jak można zainwestować w PALLAD ?

Aktualnie nie ma funduszu inwestycyjnego lub Mennicy dostępnej na Polskim rynku nastawionej konkretnie i wyłącznie na zmiany ceny palladu czy złota. Aby „wsiąść do tego pociągu” musisz skorzystać z oferty domu maklerskiego, który oferuje instrumenty oparte na cenie konkretnego metalu ( np. ETF lub certyfikaty strukturyzowane ) lub zakupić kruszec w formie fizycznej. Aby zobrazować sobie różnice pomiędzy inwestycjami w poszczególne kruszce przedstawiamy wyniki hipotetycznej inwestycji w PALLAD od września 2011 roku w iryd bądź pallad.  Czy Oraz  Ponieważ. Dlatego. Już. Od razu. Kup.Iż. Teraz.

Gdzie kupić metal i sztabki palladu ? 

PALLAD fizyczny występuje na rynku i jest sprzedawana tylko i wyłącznie w sztabkach i monetach.  Wynika to z selektywności produktów z tego metalu. Palladowe sztabki są produkowane w różnych krajach, jednak większość z nich pochodzi z Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Australii, Chin i Republiki Południowej Afryki. Najpopularniejszą i najbardziej rozpowszechnioną sztabką jest Szwajcarska PAMP Fortuna. Inwestycja jest zwolniona z podatku od dochodów kapitałowych ( potocznie zwany w Polsce podatkiem Belki ).  Czy Oraz  Ponieważ. Dlatego. Już. Od razu. Kup.Iż. Teraz.

Pod względem masy większość sztabek wystęuje o masie 1 uncji ( 31,1 grama ) , ale czasami są one dostępne w większych rozmiarach jak 2 uncje. Można się również spotkać przy nazwie/opisie sztabek oznaczeniem ‘oz’, który jest niczym jak skrótem tłumaczenia z języka angielskiego słowa uncja. Palladowe sztabki są dostępne w rozmiarach części uncji, wielokrotności jednej uncji trojańskiej oraz gramów lub kilogramów, i ponownie jako części lub wielokrotności tych jednostek wagowych.

Kurs Palladu w walutach PLN/USD/EU | – aktualne non-stop

Patrząc na relację xptxpd [ platyna | pallad ] w okresie ostatnich 40 lat, daje się zauważyć zależności. Platyna była wyceniana 7 razy wyżej niż pallad, aby przez kolejną dekadę sukcesywnie tracić.  Poprzednio sytuacja ta spowodowana była nie tylko silną ekspansją branży samochodowej i rosnącym zapotrzebowaniem na pallad jako składnik katalizatorów do silników benzynowych, czy powiązaniem palladu z rynkiem technologicznym.

Pallad przeżywał wtedy swoje „5 minut”, ale przede wszystkim nastąpiło wstrzymanie dostaw palladu przez największego producenta, tj. Rosję. Rynek palladu jest rynkiem płytkim i mało zdywersyfikowanym po stronie produkcji, a więc podatnym na spekulacje czy zaburzenia w dostawach. Czy Oraz  Ponieważ. Dlatego. Już. Od razu. Kup.Iż. Teraz.

ANALIZA Kursów palladu na wykresach mennicy

Na wykresach kursów palladu Mennica Rosenberg można zapoznać się z historycznymi cenami palladu. Od roku 2009 dane dostępne są w czterech różnych przedziałach czasowych: 1 dzień, 1 miesiąc, 1 rok i kursy historyczne. Przeglądać możesz ceny w gramach, kilogramach lub uncjach, pozwala to odnaleźć cenę, której szukasz w wybranym okresie czasu i jest Tobie potrzebna przy analizie danych historycznych oraz pomoże Ci w podjęciu właściwej decyzji inwestycyjnej.

Formularz kontaktowy – aktualna cena palladu

Zapytaj on-line pracownika Mennicy o aktualny kurs palladu i cenę palladu | Dostępne na portalu  Mennica Rosenberg sp. z o.o.
Sending
User Review
4.79 (86 votes)