KURS ALUMINIUM

Aluminium ( Al, łac. aluminium ) – Metal ma unikalne właściwości. Jest lekki, odporny na korozję i jest metalem niemagnetycznym Aluminium pozyskuje się z boksytu. Urobek trafia do zakładu wzbogacania a boksyt przetwarza się w tlenek glinu. | cena aluminium aktualna …

Notowania aluminium | on-line 24h

aktualna cena spot metalu: 2023-03-17 16:02:03

Aktualna cena

11 024,01 PLN/t
↓↓

Maks. Dzienne

11 024,01 PLN/t

Min. Dzienne

11 207,12 PLN/t

Zmiana [%]

↓↓
0,00 PLN (-1,11%)
Kurs aluminiumAktualna cena aluminiumZmiana spot
Cena aluminium za Gram 0,01 PLN/g0,00 PLN (-1,11%) ↓↓
Cena aluminium za Uncje 0,31 PLN/oz0,00 PLN (-1,11%) ↓↓
Cena aluminium za Kilogram 10,05 PLN/kg-0,11 PLN (-1,11%) ↓↓
Cena aluminium za Tone 11 024,01 PLN/t-122,88 PLN (-1,11%) ↓↓
Aktualny kurs Aluminium w czasie rzeczywistym | Notowania ALUMINIUM | Wykresy Aluminium | Aktualizacja najnowszych cen spotowych aluminium - Grupa Mennica Rosenberg. Wykres cen aluminium. SPRAWDŹ i przeanalizuj dane dla Twoich potrzeb inwestycyjnych. Odkryj kurs LPPM ALUMINIUM, który jest ustalany on-line 150 razy dziennie. Sprawdź historyczną cenę tego rzadkiego i szlachetnego kruszca. Dowiedz się więcej o różnych czynnikach, które mogą mieć wpływ na cenę aluminium za gram i uzyskaj dostęp do wiedzy niezbędnej do podejmowania świadomych decyzji zakupu metali. CENA ALUMINIUM dostępna on-line... Aktualizacja kursów metalu 1872 razy w ciągu dnia | Mennica udostępnia kursy metali non stop.

Kurs Aluminium

0,31 PLN/oz
0,00 PLN/oz

Kurs Irydu

20 276,56 PLN/oz
15,44 PLN/oz

Kurs Żelaza

0,02 PLN/oz
0,00 PLN/oz

Kurs Kobaltu

4,66 PLN/oz
0,00 PLN/oz

Kurs Ołowiu

0,28 PLN/oz
0,00 PLN/oz

Kurs Niklu

3,11 PLN/oz
0,00 PLN/oz

Kurs Rutenu

2 045,33 PLN/oz
1,56 PLN/oz

Kurs Cyny

3,87 PLN/oz
0,00 PLN/oz

Kurs Cynku

0,39 PLN/oz
0,00 PLN/oz


ostatnia aktualizacja kursu aluminium: 2023-03-17 16:02:03

Źródło : London Bullion Market Asscociation oraz Bank Światowy

Gdzie można kupić metal ALUMINIUM ? | kurs aluminium

Aktualnie w Mennicy Rosenberg jako jedynej Mennicy w Polsce dostępne jest na Polskim rynku aluminium. Zakup aluminium może być w gramach, kilogramach bądź na tony. Aby skorzystać z tej atrakcyjnej oferty na stronach www.mennica-rosenberg.pl, która oferuje instrumenty oparte na cenie konkretnego metalu (np. ETF lub certyfikaty strukturyzowane) lub zakup kruszec w formie fizycznej. Sprawdź różnice pomiędzy inwestycjami w poszczególne kruszce a mennica przedstawia wyniki hipotetycznej inwestycji w kurs ALUMINIUM od kwietnia 2012 roku. Również w cynę bądź nikiel.  Czy Oraz  Ponieważ. Dlatego. Już. Od razu. Kup.Iż. Teraz. kurs aluminium

Zastosowanie aluminium w stanie czystym jest ograniczone, głównie ze względu na niską wytrzymałość.

Czyste aluminium stosuje się na przewody elektryczne, do wytwarzania folii, proszków do platerowania naczyń, farb i jako składnik stopów.

  • W branży spożywczej służy do wytwarzania pojemników  m.in. puszek na napoje czy żywność, kapsli do butelek
  • Wykorzystywany jest również do produkcji aparatury chemicznej takiej jak zbiorniki chemiczne, rury, wszelkiego rodzaju menzurki itp.
  • Aluminium bardzo lubiane jest w budownictwie. Posiada dużą lekkość i plastyczność
  • Konstrukcje w łodziach czy nawet ich korpusy, wszelkiego rodzaju zbiorniki ciśnieniowe oraz elementy samolotów. Stopy aluminium dominują w strukturze samolotu Airbus. Airbus A380 około 61% podzespołów posiada ze stopów aluminiowych, 22% – z kompozytów, 10% z tytanu i stali oraz 3% – z kompozytu.
kurs aluminium
kurs aluminium
cena aluminium
cena aluminium
notowania aluminium
notowania aluminium
sztabki aluminium
sztabki aluminium

Kurs ALUMINIUM w walutach PLN/USD/EU  |  aktualne ceny

Wykresy kursu aluminium na portalu Giełda Mennica Rosenberg można zapoznać się z historyczną ceną metalu aluminium. Od roku 2005 roku dane na giełdzie dostępne są w czterech różnych przedziałach czasowych: 1 dzień, 1 miesiąc, 1 rok i kursy historyczne. Przegląsz ceny w gramach, kilogramach lub uncjach, pozwala to odnaleźć Tobie cenę, której szukasz w wybranym okresie czasu i jest Tobie potrzebne przy analizie danych historycznych oraz pomoże Ci w podjęciu właściwej decyzji inwestycyjnej. [ Czy Oraz  Ponieważ. Dlatego. Już. Od razu. Kup.Iż. Teraz.

Czym jest aluminium?

Aluminium jest metalem lekkim. Kursy aluminium niska gęstość sprawia, że jest prawie trzy razy lżejsze niż żelazo. Natomiast wytrzymałość czystego metalu nie jest zbyt wysoka dlatego należy dodać inne pierwiastki, taki jak żelazo, miedź, krzem, magnez, oraz mangan. Zastosowanie mają więc stopy aluminium z innymi pierwiastkami a dzięki odpowiedniej obróbce cieplnej jego parametry mechaniczne wzrastają kilkukrotnie. W takiej formie stanowi uniwersalne tworzywo o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Wśród stopów aluminium można wyróżnić między innymi stopy odlewnicze oraz stopy wykorzystywane do obróbki plastycznej. Stopy aluminium znajdują zastosowanie między innymi w lotnictwie, przemyśle chemicznym, motoryzacyjnym, spożywczym a nawet przy budowie okrętów.

Formularz kontaktowy – Spytaj o aktualną cenę aluminium

Zapytaj on-line pracownika Mennicy o aktualny kurs aluminium i cenę aluminium | Dostępne na portalu  Mennica Rosenberg sp. z o.o.
Sending
User Review
4.66 (32 votes)