Liberty USA 20 USD – 1904 – 30 g

7 818,00 

0 zł

Złota Moneta – Liberty USA 20 USD – 1904 – 30 g

Złota Moneta Podwójny Orzeł “Saint Gaudens” 20$

Mennica Rosenberg z dumą prezentuje złotą monetę Podwójny Orzeł Saint Gaudens o wartości nominalnej $20 USD. Historia tej monety jest bardzo intrygująca. Prezydent Theodore Roosevelt został zainspirowany wystawą starożytnych monet greckich w Instytucie Smithsona – największym na świecie kompleksie muzeów i ośrodków edukacyjno-badawczych . Roosevelt czuł się tak, jakby amerykańskie monety nie miały stylu i piękna w porównaniu do monet greckich. W 1907 roku prezydent Roosevelt wybrał do pracy na nowymi monetami słynnego amerykańskiego rzeźbiarza Augusta Saint Gaudensa. Podwójny Orzeł z 1933 roku był ostatnim rokiem w którym monetę wybito, jednak w związku z dekretem prezydenckim niemal wszystkie monety, z 445000 już wybitych monet, zostało przetopionych i żadna nie trafiła do powszechnego obiegu.

Awers ukazuje Lady Liberty trzymającą pochodnię i gałązkę oliwną. Projekt został później ponownie wykorzystany na awersie amerykańskiego złotego orła. Rewers monety przedstawia Soaring Eagle – Odwrotny projekt orła amerykańskiego latającego nad słońcem i jego promieniami.

Najważniejsze cechy:

  • Zawiera 0,9675 uncji złota próby 900/1000.
  • Wybijana przez mennice Stanów Zjednoczonych: Filadelfia, Denver oraz San Francisco.
  • Dzieło Augustusa Saint-Gaudensa
  • Wartość nominalna 20 USD, gwarantowana przez rząd amerykański
  • Konkurencyjna cena złota w Mennia ROSENBERG

 

Korzyści płynące z dokonywania zakupów na
mennica-rosenberg.pl :

Mennica ROSENBERG oferuje szeroki wybór produktów kruszcowych klasy premium i może wysyłać je na cały świat. Jako lider na rynku Tytus Rosenberg posiada silne relacje z mennicami i rafineriami na całym świecie. Daje nam to możliwość oferowania ręcznie wybieranych produktów i przekazywania oszczędności naszym klientom.

ZŁOTE MONETY w Mennicy Rosenberg

SREBRNE Monety w Mennicy Rosenberg


Infolinia Tel : +48 510612048         e-mail : biuro@mennica-rosenberg.pl

WhatsApp : Mennica ROSENBERG 

SKYPE :         Mennica ROSENBERG    

5 in stock

Wysyłka lub odbiór osobisty

Zamów produkty z wysyłką lub złóż zamówienie przez internet i odbierz je osobiście. Możesz także złożyć zamówienie w naszym sklepie stacjonarnym.

Prosty kreator zwrotów

Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.

Description

Złota moneta – Liberty USA 20 USD – 1904 – 30 g

Pierwszą złotą monetą wyprodukowaną w Ameryce był złoty Orzeł o wartości 10 dolarów wybity w 1795 roku. Ponad dwieście lat później amerykańska mennica kontynuuje tradycję i produkuje misternie zaprojektowane monety bulionowe, które reprezentują siłę i stabilność kraju. Współczesna era amerykańskiego złota kruszcowego reprezentowana przez serię monet Amerykański Orzeł

REGULAMIN Zakupu Mennica ROSENBERG

  1. Ze względu na sprzedaż towarów, których wartość zależy od notowań giełdowych, zamówienie powinno zostać opłacone w przeciągu 24 godzin od momentu złożenia zamówienia. W przeciwnym razie, zamówienie może zostać poddane rekalkulacji. Po wysłaniu wpłaty prosimy o potiwerdzenie tego faktu na email : biuro@mennica-rosenberg.pl 
  2. W przypadku wyboru produktów zarówno z terminem dostawy 24h jak i 2/5 dni roboczych, prosimy o złożenie dwóch oddzielnych zamówień. Dzięki temu zamówione produkty z oznaczeniem 24h zostaną wysłane oddzielnie w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienie. * do indywidualnego ustalenia szeczegóły wysyłki.
  3. Niektóre monety sprzedawane w sklepie mogą się nieznacznie różnić rocznikiem lub wzorem od prezentowanych na zdjęciach ze względu na obecne stany magazynowe. Niezmienna jednak pozostaje gramatura oraz zawartość kruszczu w produkcie. Wszystkie produkty są nowe. Dostarczone produkty mogą się nieznacznie różnić od przedstawionego na zdjęciu w serwisie Mennica-Rosenberg.pl . * dot. rocznika produktu bądź wersji produkcyjnej dostarczonej od Producenta.

Zapytaj o produkt specjaliste 

 

Additional information

Próba

900/1000

Related products